wtorek, 5 czerwca 2012

Michael Jackson - I Just Can't Stop Loving You (demo "Don't Be Messin' 'Round") 88725414922 [2012/EU/CD Single/BAD25]

Oto pierwszy singiel promujący tegoroczne święto wszystkich fanów Michaela Jacksona. Obchodzimy w tym roku 25-cio lecie wydania albumu BAD. Z tej okazji 5 czerwca premierę miał singiel "I Just Can't Stop Loving You" na krążku CD. Wydawać by się mogło, że ten singiel to nic szczególnego. Jednak moim zdaniem singiel jest wyjątkowy dla fanów MJ. Na płycie znajdziemy dwa spore rarytasy.

Tracklist:
01. "I Just Can't Stop Loving You" (with spoken intro) 4:17
02. "Don't Be Messin' 'Round" (demo) 4:25Pierwszym z nich jest pełna wersja utworu "I Just Can't Stop Loving You" z intrem, które zostało usunięte w następnych edycjach albumu. Ten miks znajdziemy tylko na pierwszych tłoczeniach albumu BAD, np. [32.8P-200 Michael Jackson - BAD], [28.3P-800 Michael Jackson - BAD] oraz na oryginalnych singlach "I Just Can't Stop Loving You" z 1987 roku.


Drugim, większym rarytasem jest wcześniej niepublikowane demo utworu "Don't Be Messin' 'Round". Utwór ten początkowo, pojawić się miał na albumie Thriller, z czego w końcu zrezygnowano. Prace nad tą piosenką podejmowane były kilkukrotnie. Pierwszy raz przy Thrillerze, kolejny raz podczas sesji do albumu BAD i później przy kolejnych projektach. Wersja "Don't Be Messin' 'Round", którą otrzymaliśmy na tym singlu pochodzi z 1987 roku. Matt Forger, inżynier dźwięku zmiksował ją na potrzeby rocznicowego wydawnictwa BAD 25. Nie zostały dodane tu żadne nowe partie powstałe po 1987 roku. Warto też wspomnieć, że Michael gra w tym utworze na pianinie.

Zobacz również:


Więcej informacji o BAD 25:

lyrics & translate:
Don’t Be Messin’ ‘RoundMichael Jackson (with Siedah Garrett)
"I Just Can't Stop Loving You"
(demo "Don't Be Messin' 'Round")

CD-Single [EU]
5/6/2012


Original A-side Single Edit
Plus
A PREVIOUSLY
UNRELEASED
TRACK
From
The BAD Album Sessions


numer katalogowy: 88725414922
upc: 887254149224

matrix code: A0101960675-0101 15 A00
Sony DADC
IFPI L555
IFPI 9476


1987, 2012 MJJ Productions Inc.
Distributed by Sony Music Entertainment
All rights reserved / Made In the EU
BIEM / GEMA / LC00199 / 88725414922

SONY MUSIC

11 komentarzy:

 1. WOW, singiel prezentuje się niesamowicie :D !
  Bardzo przyzwoicie wydany. Jest tylko jedno odwieczne "ale"... Dlaczego znowu jest tyyyyyyyyyle jego wersji... ;( ? Przynajmniej z "Hollywood Tonight" nie było większego problemu :P. No ja muszę poczekać na swój egzemplarz do piątku. Fajnie, że u Ciebie mogę dokładnie zobaczyć jak wygląda w środku ;). Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam,
  Jak tyle wersji?? Przecież naprawdę jest jedna tylko. W całej europie jest ta, którą widać na zdjęciu. Możliwe, że w USA mają inny barcode - a poza tym jest taka sama. No i Japońcy mają swojego - o tym już niedługo ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. ...a co do wspomnianego przez Ciebie właśnie "Hollywood Tonight" to tam właśnie był mały "zonk" bo wersja Koreańska miała więcej ścieżek na krążku od tej z EU czy USA ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Witaj,
  Naliczyłem ich kilka : USA, EU, Japonia, Korea... Trzeba dodać jeszcze wersje na vinylu, więc trochę tego jest ;).Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Zwróć uwagę, że w USA singiel IJCSLY na CD ma w opisie "Import", wnioskować można z tego to, że tak naprawdę jest tylko jedna wersja (wyprodukowana w EU) eksportowana na resztę świata. Pomijając Japonię, która ma własne wydawnictwo. Co do Koreańczyków, to nie wiem czy istnieje takowa.

  No a z wersją na 7" LP to inna bajka, ale sytuacja jest b. podobna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ...w sumie, chyba tylko edycja z "Walmart" jest inna, bo numerowana indywidualnie :)

   Usuń
 6. Koreańczycy zrobili też swoją, już sprawdzałem ;). Co do vinyli, to w sumie masz rację.

  OdpowiedzUsuń
 7. A, jeszcze jedno pytanie. Ze zdjęcia wynika, że nakleja "BAD25" jest na folii, jeśli dobrze widzę?
  Udało Ci się ją bezproblemowo odkleić i przykleić na pudełko? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Naklejka jest na folii, ale na szczęście da się rozpakować tak płytę aby ocalić 99% folii, więc naklejka pozostała :)

  OdpowiedzUsuń
 9. I to jest bardzo dobra wiadomość ;), dzięki :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Widzę, że nie tylko ja mam to zboczenie z naklejką promocyjną, która musi być na pudełku. Bez naklejki miernie ten singiel wygląda (czyt. gorzej niż z naklejką). ; )

  OdpowiedzUsuń