wtorek, 11 sierpnia 2009

We Are The World - 20th Anniversary Special Edition 2DVD SET [USA2636DVD]


We Are The World - The Story Behind The Song
20th Anniversary Special Edition

Podwójne DVD wydane z okazji 20-to lecia nagrania piosenki "We Are The World" skomponowanej przez Michael'a Jackson'a i Lionel'a Richie. W nagraniu uczestniczyło wiele znanych osobistości z branży muzycznej i nie tylko. Utwór wydany w celu zebrania pieniędzy na pomoc dla głodującej Afryki. Głównym pomysłodawcą był Harry Belafonte, piosenkarz i aktor. Piosenka zdobyła dwie nagrody Grammy w 1985 roku, za Best Song of the Year oraz Best Record of the Year. Warto wspomnieć, że producentem nagrania był Quincy Jones.
We Are The World 20th Anniversary Special Edition 2DVD SET USA2636DVD caseWe Are The World 20th Anniversary Special Edition 2DVD SET USA2636DVD caseWydanie to pochodzi z USA, spodziewałem się, że będą to płyty z kodowaniem 1-go regionu, ale ku memy zdziwieniu jest to Region 0, więc bez problemu płytę można odtworzyć w każdym DVD. Nagranie jest w systemie NTSC. Dwie płyty DVD9, jedna ma około 6GB druga prawie 8GB.
Na płytach znajdują się próby z sesji nagraniowej, poszczególne solówki piosenkarzy, karaoke oraz skany zdjęć z magazynu "Life" z 1985 roku. Także nagrano tu dokument z narracją Harry'go Belafonte o tym jak i dla czego powstał ten projekt, wykananie piosenki na rozdaniu nagród Americna Music Awards w 1986 roku, wykonanie koncertowe piosenki na "Live AID" oraz rozdanie nagród Grammy w 1986 roku. Gratką dla fanów MJ jest zarejestrowane nagranie jak Michael nagrywał refren ;)

We Are The World 20th Anniversary Special Edition 2DVD SET USA2636DVD dvd label
W pudełku jest także książeczka, co jest rzadko spotykane. Opisana jest tam historia jak powstawała piosenka, jest kilka małych zdjęć oraz na schemacie pokazano kto gdzie dokładnie stał podczas nagrania video.

We Are The World 20th Anniversary Special Edition 2DVD SET USA2636DVD bookletWe Are The World 20th Anniversary Special Edition 2DVD SET USA2636DVD booklet
We Are The World - The Story Behind The Song
20th Anniversary Special Edition 2DVD SET

USA for Africa


Label:
Numer katalogowy: USA2636DVD
UPC: 014381263626

http://www.usaforafrica.org/

Re-edycja płyty dostępna już na FaN.pl

1 komentarz:

  1. No a ja jestem w trakcie kupowania CD. Ciekawa strona, pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń